Un bărbat din comuna Balcani, găsit în stop cardio-respirator. A fost preluat de ambulanță după intervenția Salvamont

0

Joi seară, 9 octombrie, echipa Salvamont Bacău a fost solicitată să intervină în zona localității Frumoasa, comuna Balcani, pentru căutarea unui bărbat dat dispărut.

Bărbatul a fost găsit în stop cardio-respirator, iar salvatorii au început imediat manevrele de resuscitare. Acestea au continuat și pe durata transportului până la ambulanța care l-a preluat.

Intervenția a fost realizată de Serviciul Salvamont Bacău, în colaborare cu Serviciul de Ambulanță Județean Bacău.


Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe: Google News, Facebook, Twitter X, Instagram, TikTok


Lasa un comentariu

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.