Stiinta Bacau a fost invinsa in primul meci din grupa D a Cupei EHF : 18 – 21

0

stiinta_nantesLa prima prezenta in grupele Cupei EHF, Stiinta Municipal Dedeman Bacau a fost invinsa pe teren propriu de gruparea franceza HBC Nantes: 21-18 (7-9). Repriza inaugurala a fost una echilibrata si a fost castigata de echipa bacauana, care s-a remarcat printr-o aparare solida si a avut un inger pazitor in persoana goal-keeper-ului Shota Tevzadze (care a aparat inclusiv doua aruncari de la 7 metri). In schimb, dupa minutul 35 oaspetii au pus stapanire pe joc si au intors soarta intalnirii, egaland la 11 (min. 41) si apoi distantandu-se pana la 21-14 (min. 44). Diferenta a fost facuta la capitolele conditie fizica si experienta, elevii lui Eliodor Voica evoluand in fata unui adversar care are in componenta trei campioni mondiali: Alberto Entrerrios, Jorge Maqueda, Valero Rivera. Pentru a vizualiza raportul de meci, click aici.

In cea de-a doua etapa din grupa D a Cupei EHF, Stiinta Municipal Dedeman Bacau va evolua in deplasare la SC Magdeburg (Germania), pe 16 februarie.

Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe Google News