Selectionata U16 a Bacaului, intre primele patru din tara!

0

Selectionata U16 Bacau s-a calificat in semifinalele Campionatului National, dupa ce au invins reprezentativa similara a Brasovului, dupa loviturile de departajare de la 11 m.

In tur, la Brasov, bacauanii au invins cu scorul de 1-0 marcand prin Vlad Scinteie, a carui lovitura libera a fost devianta in proprie poarta.

Astazi, dupa terminarea timpului regulamentar scorul a fost 1-0 in favoarea oaspetilor de la Brasov. In aceasta situatie, s-a trecut direct la exacutarea loviturilor de departajare. La jocurile de juniori nu se disputa si cele doua reprize suplimentare de 15 minute.

Omul meciului a fost portarul bacauan Petrariu, care a aparat doua lovituri de la 11 m.

Scorul loviturilor de departajare a fost 4-3 in favoarea bacauanilor, ei nemaifiind nevoiti sa execute si ultima lovitura.

In semifinale, Bacaul va inalni castigatoarea dintre reprezentanele Bucurestiului si Sucevei.

Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe Google News