Restricții de circulație timp de 45 de zile pe Bulevardul Unirii din Bacău. Traficul va fi redus la o singură bandă pe sens

1

În perioada următoare, vor fi instituite restricții temporare de circulație pe Bulevardul Unirii, ca urmare a lucrărilor de extindere și reabilitare a rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare.

Zona afectată: tronsonul cuprins între intersecția străzii Mihai Viteazu cu Bulevardul Unirii și intersecția Bulevardului Unirii cu strada 9 Mai.

Pe durata lucrărilor, circulația se va desfășura pe o singură bandă pe sens, fiind afectate temporar banda rezervată parcării și banda 1 de circulație.

Durata estimată a lucrărilor: 45 de zile lucrătoare.

Pentru reducerea impactului asupra traficului rutier, lucrările vor fi executate etapizat, pe tronsoane succesive, astfel încât intervențiile să afecteze cât mai puțin circulația.

Conducătorii auto sunt rugați să circule cu atenție sporită, să respecte semnalizarea rutieră temporară și indicațiile din zona lucrărilor.

Comunicat Primaria Bacau

IMG 1795
IMG 1795

1 comentariu

Lasa un mesaj

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.