Radare fixe pe E85 și două autostrăzi. Amenzile vor fi trimise direct acasă

3

Noul sistem utilizează camere mobile (cunoscute drept pistoale radar) amplasate strategic pentru a supraveghea traficul rutier. Aceste dispozitive înregistrează activitatea din zonele monitorizate, iar imaginile sunt transmise polițiștilor pentru analiză. Conducătorii auto care comit abateri vor primi amenda direct la domiciliu, fără a fi opriți în trafic.

Zone de activare:

  • Autostrăzile A1 și A2
  • Drumul Național DN2 (județul Vrancea)

Extinderea sistemului la nivel național este planificată în perioada următoare.

Obiectivul principal este creșterea siguranței rutiere și reducerea accidentelor pe drumurile din România.

3 comentarii

  1. penibil si jenant,dupa 20 de ani sa pui radare fixe sa nu mai moara oameni..fix cand s-a facut a7..ce ati facut pana acum???

Lasa un mesaj

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.