Polițiștii băcăuani, parteneri ai Bibliotecii Radu Rosetti din municipiul Onești

0

Polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Bacău sunt parteneri ai Bibliotecii Radu Rosetti din Onești în cadrul evenimentului “Siguranța începe cu educația“.

În cadrul activităților participă polițiști rutieri, de ordine publică, criminaliști și polițiști de prevenire care prezintă adolescenților aspecte importante din practica meseriei de polițist. Sunt prezentate campaniile de prevenire implementate, atât la nivel național, cât și local.

Sfaturi și măsuri de siguranță pentru prevenirea implicării în accidente de circulație, aspecte privind noile alerte în domeniul securității cibernetice, prezentarea consecințelor ce decurg din comiterea de infracțiuni sunt câteva din exemplele de teme abordate.

Scopul activităților este concretizarea procesului de educare antivictimală a membrilor comunității școlare.


Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe: Google News, Facebook, Twitter X, Instagram, TikTok, WhatsApp.


Lasa un comentariu

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.