Polițist din Bacău, aflat în timpul liber, a prins un bărbat de 29 de ani bănuit de furt dintr-un magazin

0

La data de 12 iulie a.c., în jurul orei 15:30, un polițist din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Bacău, aflat în timpul liber, a observat un bărbat care ar fi sustras mai multe bunuri dintr-un magazin din municipiul Bacău.

Polițistul a pornit în urmărirea acestuia, reușind să îl prindă și să îl imobilizeze. Ulterior, a solicitat intervenția colegilor din cadrul Secției 1 Poliție Bacău.

În urma verificărilor efectuate, a fost stabilită identitatea persoanei în cauză, fiind vorba despre un bărbat de 29 de ani, din municipiul Bacău, asupra căruia au fost găsite bunurile sustrase din magazin.

Bunurile au fost recuperate și restituite reprezentanților societății comerciale, prejudiciul fiind recuperat în totalitate.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, cercetările fiind continuate.

d8dc2e0a bf3c 467c a7a2 671690657057
d8dc2e0a bf3c 467c a7a2 671690657057

Lasa un mesaj

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.