CSM Moinesti castiga finala Cupei Romaniei, faza judeteana

0

Astazi la stadionul „Lucretiu Avram”, circa 300 de spectatori au fost martorii unei finale spectaculoase. CSM Moinesti s-a impus in fata celor de la AS Nicolae Balcescu cu scorul de 4-3 dupa un meci frumos, cu multe faze de poarta si goluri spectaculoase. Cu siguranta, golul partidei a fost marcat de Ionut Albu (AS N Balcescu), care l-a executat pe Cojocaru cu o „folha seca” de la 25 m, perpendicular pe poarta.

Moinestenii au inceput foarte bine partida, conducand cu 2-0 dupa primele 17 minute, insa cei de la Nicolae Balcescu nu s-au predat si au reusit sa inscrie primul gol chiar inaintea pauzei. Meciul a fost unul tensionat cu 6 cartonase galbene si 2 eliminari, cate una de fiecare echipa. Golul decisiv a fost marcat de antrenorul-jucator Sorin Trofin care a executat precis o lovitura libera din marginea terenului, surprinzand portarul advers pe coltul scurt.

Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe Google News