CS Caiuti a obtinut biletele pentru Liga a III

0

Astazi, la Sfantu-Gheorghe a avut loc meciul de baraj dintre AS Miercurea Ciuc si CS Caiuti, contand pentru promovarea in Liga a III-a.

Cei din Miercurea Ciuc au reusit sa deschida scorul repede, conducand la pauza cu 1-0. In repriza a doua, Raducanu a intors rezultatul de unul singur, dar bacauanii au fost egalati cu 15 minute inainte de final. Meciul a avut nevoie de prelungi, unde cei din Caiuti au transat rezultatul in favoarea lor, marcand de doua ori. Scorul final a fost 4-2 pentru CS Caiuti.

Consider ca e o performanta fotbalistica de exceptie, fiindca suntem singura echipa bacauana de la tara care se califica la un baraj de promovare si-l castiga. Eu sper sa gasim sustinere financiara pentru a continua in Liga a III-a si sunt optimist in acest sens. Cat despre baieti, ei vor fi premiati sambata, in cadrul unui banchet care va avea loc intr-o locatie secreta”, a declarat pentru bacaulsportiv.ro primarul comunei Caiuti, Iulian Durlan.

Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe Google News