Constantin Popovici, sportivul legitimat la CSM Bacau, a castigat Cupa Mondiala de high diving de la Fort Lauderdale – Florida

0

Constantin Popovici a câștigat Cupa Mondială de high diving de la Fort Lauderdale – Florida. Popovici este legitimat la CSM Bacau, reusind sa se impuna la sarituri in apa de la 27 M.

Sportivul român Constantin Popovici a câștigat astăzi etapa de Cupă Mondială de la Fort Lauderdale (SUA). Campion european de high diving în 2022, Constantin s-a impus în Statele Unite ale Americii cu un punctaj total de 473,90 puncte.Pe locul doi s-a clasat Carlos Gimeno (Spania) – 454,40 pct., iar podiumul a fost completat de către Gary Hunt (Franța) – 438,15 pct. Tot Fort Lauderdale a fost prezent și Cătălin Preda, care clasat pe locul 4, cu 417,30 puncte.” a transmis Federatia Romana de Natatie

Directorul CSM Bacau, Adrian Gavriliu, a fost prezent in Florida, alaturi de sportivul CSM Bacau :

Una dintre cele mai fericite zile din viața mea.CAMPIONI MONDIALI de sărituri de la inălțime. Sportivul Csm Bacău, Constantin Popovici, a reușit să câștige medalia de aur in cadrul Cupei Mondiale de sărituri in apă de la 27M” se arata intr-o postare a directorului CSM Bacau – Adrian Gavriliu

Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe Google News