Bacauanii care si-au reabilitat termic blocul pe cheltuiala proprie , pot solicita de la Primaria Bacau , o scutire pe o perioada de 7 ani a impozitului pe cladiri. Aceasta scutire se poate realiza in anumite conditii iar bacauanii trebuie sa prezinte anumite acte doveditoare :
-autorizatie de constructie;
-procesul verbal de receptie a lucrarii incheiat in prezenta unui reprezentant al autoritatii locale;
-factura insotita de situatia de lucrari;
-un raport de audit energetic al lucrarii.


am vazut cum stateau oamenii si asteptau scuturi..cine naiba are certificat energetic..sau a semnat de fata cu un reprezentant al autoritatii locale..
Asta e o vrajeala de 2 lei sa ia ochii lumii , dar cine se duce sa ia aceasta scutire , cu siguranta se va intoarce cum a venit