In perioada 12-15 iulie 2017 va avea loc Campionatul Naţional de Minifotbal Amatori

În perioada 12 – 15 iulie 2017 se desfăşoară Campionatul  Naţional de Minifotbal Amatori, organizat de către  Federaţia de Minifotbal din România în parteneriat cu Municipiul Bacău.

20 de echipe de minifotbal vor concura pentru  trofeul campionatului, ce are loc în Bacău.

Municipiul Bacău susţine financiar competiţia sportivă, suma de 129.600 lei fiind alocată în acest sens, în şedinţa Consiliului Local Bacău din data de 10.07.2017

Pe perioada desfăşurării Campionatului Național de Minifotbal- Bacău 2017, respectiv până duminică, 16 iulie 2017, ora 18.00,  în parcarea din spatele Casei de Cultură Bacău accesul autovehiculelor este restricţionat (cu excepţia riveranilor).

PROGRAM UL CAMPIONATUL NAŢIONAL DE  MINIFOTBAL – BACĂU 2017                                       

T1 – CASA DE CULTURĂ,

T2 – BAZA SPORTIVA TNT

MIERCURI 12 IULIE 2017                        

Ora  Teren Jocul Etapa Faza Grupa

18:00    T1    1    1    Grupe    B    Golden Boys Bacau – Ajax Dulcissimo Galati

18:00    T2    2    1    Grupe    B    Juventus Sibiu –  Phoenix Craiova

19:00    T2    3    1    Grupe    D    Lin&Ema Alba Iulia – Extraterestrii Bistrita

19:00    T1    4    1    Grupe    A    Sanorom Bolotesti – Divertis Targoviste

20:00    T1    5    1    Grupe    C    Coriolan Bacau – MAV Sports Timisoara

20:00    T2    6    1    Grupe    C    AC Luciano Arad – Dia Guard Divino Zalau

21:00    T2    7    1    Grupe    A    Sporting Brad – Deva – FC Hermannstadt Sibiu

22:00    T2    8    1    Grupe    D    Old Boys Bucuresti – AEK Oradea

JOI, 13 IULIE 2017                   

Ora Teren Jocul Etapa Faza Grupa

10:00    T1    9    2    Grupe    D    MFC Corvinul HD – Lin&Ema Alba Iulia

10:00    T2    10    2    Grupe    D    Old Boys Bucuresti – Extraterestrii Bistrita

11:00    T1    11    2    Grupe    B    Golden Boys Bacau – Phoenix Craiova

11:00    T2    12    2    Grupe    B    Dulcissimo Galati – Nedav Arad

12:00    T1    13    2    Grupe    C    Dia Guard Divino Zalau – MAV Sports Timisoara

12:00    T2    14    2    Grupe    C    Ary&Roby Buftea – AC Luciano Arad

13:00    T1    15    2    Grupe    A    Sanorom Bolotesti – FC Hermannstadt Sibiu

13:00    T2    16    2    Grupe    A    Beer Hunters Alba Iulia – Sporting Brad-Deva

18:00    T1    17    3    Grupe    D    Extraterestrii Bistrita – AEK Oradea

18:00    T2    18    3    Grupe    D    Old Boys Bucuresti – MFC Corvinul HD

19:00    T1    19    3    Grupe    B    Juventus Sibiu – Ajax Dulcissimo Galati

19:00    T2    20    3    Grupe    B    Nedav Arad – Golden Boys Bacau

20:00    T1    21    3    Grupe    C    MAV Sports Timisoara – Ary&Roby Buftea

20:00    T2    22    3    Grupe    C    Coriolan Bacau – Dia Guard Divino Zalau

21:00    T2    23    3    Grupe    A    Sanorom Bolotesti – Beer Hunters Alba Iulia

22:00    T2    24    3    Grupe    A    Divertis Targoviste – FC Hermannstadt Sibiu

                    VINERI, 14 IULIE 2017                   

Ora Teren Jocul Etapa Faza Grupa

9:00    T1    25    4    Grupe    D    Lin&Ema Alba Iulia – Old Boys Bucuresti

9:00    T2    26    4    Grupe    D    AEK Oradea – MFC Corvinul HD

10:00    T2    27    4    Grupe    B    Phoenix Craiova – Nedav Arad

10:00    T1    28    4    Grupe    B    Juventus Sibiu – Golden Boys Bacau

11:00    T1    29    4    Grupe    C    Coriolan Bacau – Ary&Roby Buftea

11:00    T2    30    4    Grupe    C    MAV Sports Timisoara – AC Luciano Arad

12:00    T1    31    4    Grupe    A    Sporting Brad – Deva – Sanorom Bolotesti

12:00    T2    32    4    Grupe    A    Beer Hunters Alba Iulia – Divertis Targoviste

14:00    T1    33    5    Grupe    D    Extraterestrii Bistrita – MFC Corvinul HD

14:00    T2    34    5    Grupe    D    AEK Oradea – Lin&Ema Alba Iulia

15:00    T1    35    5    Grupe    B    Nedav Arad – Juventus Sibiu

15:00    T2    36    5    Grupe    B    Ajax Dulcissimo Galati – Phoenix Craiova

16:00    T1    37    5    Grupe    C    Coriolan Bacau – AC Luciano Arad

16:00    T2    38    5    Grupe    C    Dia Guard Divino Zalau – Ary&Roby Buftea

17:00    T2    39    5    Grupe    A    Divertis Targoviste – Sporting Brad – Deva

17:00    T1    40    5    Grupe    A    AS Hermannstadt Sibiu – Beer Hunters Alba Iulia

Nota: Terenul 1 – Casa de Cultura, Terenul 2 – Baza Sportiva TNT

Nota: in caz de egalitate in faza grupelor, se vor executa lovituri de departajare

Nota: la finalul fazei grupelor se va efectua tragerea la sorti a sferturilor de finala, cele 4 castigatoare de grupa urmand sa fie plasate in urna 1 iar cele patru locuri 2 în urna 2

Nota: doua echipe care au fost in aceeasi grupa NU pot juca intre ele in faza sferturilor de final.

                    SFERTURI DE FINALĂ                    

Ora  Teren  Jocul  Etapa    Faza

19:00    T1    41    6    Sfert de finala    A        -v-

20:00    T1    42    6    Sfert de finala    B        -v-

21:00    T2    43    6    Sfert de finala    C        -v-

22:00    T2    44    6    Sfert de finala    D        -v-

 

SÂMBATĂ, 15 IULIE 2017           

Ora  Teren  Jocul Etapa    Faza

11:00    T1    45    7    Semi Final    1    Castigator SF 1        Castigator SF 3

12:00    T1    46    8    Semi Final    2    Castigator SF 2        Castigator SF 4

Ora    Teren Etapa  Faza

17:30    T1    47    7    Finala Mica      Invins Semifinala 1    -v-    Invins Semifinala 2

18:30    T1    48    7    Finala             Castigator Semifinala 1    -v-    Castigator Semifinala 2

Comenteaza prin Facebook

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here