Finala campionatului la volei feminin: Știința – Dinamo, scor 1-1, după primele două meciuri

0

Invinsa sambata, 1-3 (27-25, 23-25, 24-26, 19-25) in fieful campioanei en-titre Stiinta Bacau, Dinamo Romprest a facut un joc mult mai bun duminica, impunandu-se dupa cinci seturi. Voleibalistele antrenate de Marian Constantin, excelent dirijate de veterana Daniela Minca, 43 de ani, au luat primul set, 25-20, le-au pierdut pe urmatoarele, 23-25, 21-25, dupa care au castigat cu 25-22 si 15-11 in setul decisiv.

Scorul general a devenit 1-1, cele doua echipe urmand sa joace meciurile 3 si 4 in noua sala din soseaua Stefan cel Mare, pe 26 si 27 aprilie. Titlul revine echipei care va triumfa in trei partide. In caz ca victoriile vor fi din nou impartite, va urma confruntarea decisiva la Bacau, in ultima zi a lunii aprilie.

Fiti la curent cu ultimele stiri din Bacau. Urmariti Bacau.net si pe Google News